Audition Schedules
SCHOOL OF ROCK AUDITIONS
ALL AUDITIONEES WILL BE REQUIRED TO SING ALONE, EXCEPT FOR DANCERS WHO WILL SING IN GROUPS OF THREE
Monday December 12th:
NUTRITION BREAK #1: DANCERS/ENSEMBLE
NOTE: DANCERS WILL SING IN GROUPS OF TWO OR THREE
10:15-10:30: DANCERS
1. Kate Doxey, Lee Copp, Grace White
2. Alexis Copp, Holly Searles, Lily Rose Burton
3. Taylor R., Violet Miles, Davanna S.D.
10:30-10:45: DANCERS
1. Brooklyn McFall, Erica Chisholm
2. Caitlyn Trebble, Molly Partington, Emery Marr
3. Ireland Campbell, Sydney Taylor, Jordyn S.
10:45-10:55: ENSEMBLE
1. Reese Beson-Williams
2. Ellery Huzil
3. Katelyn Urbanic
NUTRITION BREAK #2 ENSEMBLE/BILLY/ZACH/FREDDY/PATTY
12:35-12:45: ENSEMBLE
1. Isabella Hooper
2. Mae Clock
3. Jacob Zrostek
12:45-12:55:BILLY
1. Gavin Parkes
2. Kai Woo
3. Dorothy Brown
4. Duncan Wylie
12:55-1:05: ZACH/PATTY
1. Matteen Pezeshki
2. Elias Hall
3. Rowan Bailey (Patty)
1:05-1:15: FREDDY
1. Logan H.
2. Colin Blythe
3. Mitchell Clapperton
----------
Tuesday December 13th: KATIE/SUMMER
NUTRITION BREAK #1
10:15-10:25: KATIE
1. Madison Stainton
2. Madison Staffen
3. Sarah Walker
10:25-10:35: SUMMER
1. Talia
2. Mikayla Smylie
3. Emily Urbanic
10:35-10:45: SUMMER
1. Abigail Gonsalves
2. Keida Eastlake-Keller
3. Sydney C.
10:45-10:55: SUMMER
1. Alysha
2. Freya Daum
3. Abby Smolenaars
4. Kianna MacFarlane
NUTRITION BREAK #2 - SUMMER/DEWEY
12:35-12:45: SUMMER
1. Josephine Pervan
2. Rylinn Pillar
3. Aundia
12:45-12:55: SUMMER
1. Maya Clapperton
2. Fiona Kerr
3. Tori Patterson
12:55-1:05: DEWEY
1. Sean Broughton
2. Phoenix
3. Nicholas Reacher
1:05-1:15: DEWEY
1. Tennyson
2. Lukas Hrycusko
3. Maiya DaSilva
----------
Wednesday December 14th: KIDS
NUTRITION BREAK #1 - KIDS
10:15-10:25:
1. Olivia McQuade (Ensemble)
2. Annah Zimmerman (Ensemble)
3. Caden Rezner (Lawrence)
10:25-10:35: PATTY/FREDDY
1. Evan (Grade 4)
2. Graham Broughton (Freddy)
3. Alexandra Janjic
10:35-10:45: KIDS/ENSEMBLE
1. Callum M. (Lawrence)
2. George Bowen
3. Aiden Majpruz
10:45-10:55: MADISON/MARCY/SHONELLE
1. Norah Burman
2. Alexa Guindon
3. Delilah
NUTRITION BREAK #2 -KIDS
12:35-12:45: ENSEMBLE
1. Hayden Wozney
2. Katelyn Johnson
3. Abigial (Grade 6)
12:45-12:55:MADISON/MARCY/SHONELLE
1. Emma Anderson
2. Jessie Launder
3. Cassie
12:55-1:05: KATIE
1. Riley Reed
2. Alex Hodge-Green
3. Stella Schaarsma
1:05-1:15: KATIE
1. Jade Y.S.
2. Katie Woo
3. Emily
----------
Thursday December 15th:
NUTRITION BREAK #1 - ROSALIE
10:15-10:25: ROSALIE
1. Faith
2. Sara Gehl
3. Michaela Vanderlingen
10:25-10:35: ROSALIE
1. Jessie Kerr
2. Elisea Vella
3. Sydney Desormeaux
10:35-10:45: ROSALIE/SUMMER
1. Hannah (Rosalie)
2. Alexis Yarrow
3. Mackenna Andrus
10:45-10:55: TOMIKA
1. Emma Davies
2. Siza Mabasa
3. Temi O.
NUTRITION BREAK #2 TOMIKA
12:35-12:45: TOMIKA
1. Ailish Goudeseune
2. Hannah McClung
3. Ava Lennea
12:45-12:55: TOMIKA
1. Frederika A.G.
2. Daisy Nixon
3.` Emma Wortel
12:55-1:05: TOMIKA
1. Teagan Peters
2. Nicole Medved
3. Miranda (Grade 4)
1:05-1:15: ZACH
1. Beckett
2. Abi Edwards
3. KJ
----------
Friday December 16th:
NUTRITION BREAK #1
10:15-10:25: JAMES/SECURITY
1. Nick Rankin
2. Seena
3. Kai Richardson
10:25-10:35: MADISON/MARCY/SHONELLE
1. Mila Smith
2. Briana Mircea
3. Amelia Forstner
SCHOOL OF ROCK AUDITIONS
ALL AUDITIONEES WILL BE REQUIRED TO SING ALONE, EXCEPT FOR DANCERS WHO WILL SING IN GROUPS OF THREE
Monday December 12th:
NUTRITION BREAK #1: DANCERS/ENSEMBLE
NOTE: DANCERS WILL SING IN GROUPS OF TWO OR THREE
10:15-10:30: DANCERS
1. Kate Doxey, Lee Copp, Grace White
2. Alexis Copp, Holly Searles, Lily Rose Burton
3. Taylor R., Violet Miles, Davanna S.D.
10:30-10:45: DANCERS
1. Brooklyn McFall, Erica Chisholm
2. Caitlyn Trebble, Molly Partington, Emery Marr
3. Ireland Campbell, Sydney Taylor, Jordyn S.
10:45-10:55: ENSEMBLE
1. Reese Beson-Williams
2. Ellery Huzil
3. Katelyn Urbanic
NUTRITION BREAK #2 ENSEMBLE/BILLY/ZACH/FREDDY/PATTY
12:35-12:45: ENSEMBLE
1. Isabella Hooper
2. Mae Clock
3. Jacob Zrostek
12:45-12:55:BILLY
1. Gavin Parkes
2. Kai Woo
3. Dorothy Brown
4. Duncan Wylie
12:55-1:05: ZACH/PATTY
1. Matteen Pezeshki
2. Elias Hall
3. Rowan Bailey (Patty)
1:05-1:15: FREDDY
1. Logan H.
2. Colin Blythe
3. Mitchell Clapperton
----------
Tuesday December 13th: KATIE/SUMMER
NUTRITION BREAK #1
10:15-10:25: KATIE
1. Madison Stainton
2. Madison Staffen
3. Sarah Walker
10:25-10:35: SUMMER
1. Talia
2. Mikayla Smylie
3. Emily Urbanic
10:35-10:45: SUMMER
1. Abigail Gonsalves
2. Keida Eastlake-Keller
3. Sydney C.
10:45-10:55: SUMMER
1. Alysha
2. Freya Daum
3. Abby Smolenaars
4. Kianna MacFarlane
NUTRITION BREAK #2 - SUMMER/DEWEY
12:35-12:45: SUMMER
1. Josephine Pervan
2. Rylinn Pillar
3. Aundia
12:45-12:55: SUMMER
1. Maya Clapperton
2. Fiona Kerr
3. Tori Patterson
12:55-1:05: DEWEY
1. Sean Broughton
2. Phoenix
3. Nicholas Reacher
1:05-1:15: DEWEY
1. Tennyson
2. Lukas Hrycusko
3. Maiya DaSilva
----------
Wednesday December 14th: KIDS
NUTRITION BREAK #1 - KIDS
10:15-10:25:
1. Olivia McQuade (Ensemble)
2. Annah Zimmerman (Ensemble)
3. Caden Rezner (Lawrence)
10:25-10:35: PATTY/FREDDY
1. Evan (Grade 4)
2. Graham Broughton (Freddy)
3. Alexandra Janjic
10:35-10:45: KIDS/ENSEMBLE
1. Callum M. (Lawrence)
2. George Bowen
3. Aiden Majpruz
10:45-10:55: MADISON/MARCY/SHONELLE
1. Norah Burman
2. Alexa Guindon
3. Delilah
NUTRITION BREAK #2 -KIDS
12:35-12:45: ENSEMBLE
1. Hayden Wozney
2. Katelyn Johnson
3. Abigial (Grade 6)
12:45-12:55:MADISON/MARCY/SHONELLE
1. Emma Anderson
2. Jessie Launder
3. Cassie
12:55-1:05: KATIE
1. Riley Reed
2. Alex Hodge-Green
3. Stella Schaarsma
1:05-1:15: KATIE
1. Jade Y.S.
2. Katie Woo
3. Emily
----------
Thursday December 15th:
NUTRITION BREAK #1 - ROSALIE
10:15-10:25: ROSALIE
1. Faith
2. Sara Gehl
3. Michaela Vanderlingen
10:25-10:35: ROSALIE
1. Jessie Kerr
2. Elisea Vella
3. Sydney Desormeaux
10:35-10:45: ROSALIE/SUMMER
1. Hannah (Rosalie)
2. Alexis Yarrow
3. Mackenna Andrus
10:45-10:55: TOMIKA
1. Emma Davies
2. Siza Mabasa
3. Temi O.
NUTRITION BREAK #2 TOMIKA
12:35-12:45: TOMIKA
1. Ailish Goudeseune
2. Hannah McClung
3. Ava Lennea
12:45-12:55: TOMIKA
1. Frederika A.G.
2. Daisy Nixon
3.` Emma Wortel
12:55-1:05: TOMIKA
1. Teagan Peters
2. Nicole Medved
3. Miranda (Grade 4)
1:05-1:15: ZACH
1. Beckett
2. Abi Edwards
3. KJ
----------
Friday December 16th:
NUTRITION BREAK #1
10:15-10:25: JAMES/SECURITY
1. Nick Rankin
2. Seena
3. Kai Richardson
10:25-10:35: MADISON/MARCY/SHONELLE
1. Mila Smith
2. Briana Mircea
3. Amelia Forstner